A pályán "iránytű" volt, a kispadon sikerkovács - In memoriam Cséka Lajos

2023.02.13.
FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Keresés Vissza
A pályán "iránytű" volt, a kispadon sikerkovács - In memoriam Cséka Lajos
Iskolánk épületén fekete zászló lobog: életének 78. évében elhunyt intézményünk nyugdíjas tanára, Cséka Lajos.
Mint kézilabdás sportoló Győr városának, mint testnevelő tanár és kézilabda edző iskolánknak is nagy érdemeket szerzett. 


 
1945. május 27-én Ungváron született. A kézilabda alapjaival Győrben, a Kálvária utcai általános iskolában ismerkedett meg, az ETO mellett a főiskolás évei alatt a TF-ben is játszott. A Rába ETO kézilabdacsapatának játékosaként tagja volt a győriek 1973-as bajnoki ezüstérmes és MNK-győztes csapatának.
 

1967-től 1974-ig a Gárdonyi Géza Általános Iskolában tanított, majd a Kereskedelmi Szakközépiskolába "igazolt".

1976. július 1-től nyugdíjba vonulásáig, 2007-ig dolgozott iskolánkban testnevelő tanárként.

A tanár úr abban az évtizedben lett iskolánk (akkori nevén Szamuely Tibor Közgazdasági Szakközépiskola) testnevelő tanára, amikor bevezetésre került a harmadik testnevelési óra, megújult a tömegsport-mozgalom, az iskoláknak pedig nagyobb szerepet kellett vállalni az utánpótlás-nevelésben is. A legeredményesebb iskolai szakosztály ekkorra a kézilabda lett, de sokszor szerepeltek országos versenyeken atlétáink, röplabdásaink is.
A megnövekedett feladatok, a tanulólétszám növekedése miatt már esetenként három testnevelő tanár foglalkoztatására is sor került. Cséka Lajos tanár úr testnevelő kollégái, pályatársai iskolánkban: Szabó István szakfelügyelő (1964-1982), Domonkos László (1965-1976), Görög Dezső (1975-1978), Erdődi Rudolf (1978-2005), Kristóf László (1982-1993), valamint Kulcsár Klára tanárnő (2006-2020).

Munkáját kiváló kiváló szakszerűséggel végezte. Lány kézilabda csapatunk hétszer jutott el az országos bajnokság döntőjébe, amit hatszor meg is nyert; 1979-ben már a tanár úr irányításával. 1978-ban a győri országos döntőn a Révai Gimnázium mögött a második helyen végeztünk. Az országos jelentőségű Szilády Kupát Kiskunhalason 1976-tól négyszer nyerte meg csapatunk.
 


Országos bajnok csapatunk 1979-ből.

Cséka Lajos tanár úr a kézilabda szakosztály vezetője mellett az iskolai diáksportkör elnöke volt. Minden évben megszervezte a Baross-kupát, városi szinten a középiskolások alapfokú kézilabda bajnokságát. Élsportoló diákjaink munkáját figyelemmel kísérte, segítette fejlődésüket, eredményeiket számontartotta őket példaként állítva tanulótársaik elé.
 


Tornászcsapatunk 2000-ben.

Tanár úr szakmai munkája mellett nevelési tevékenysége is példaértékű volt. Több osztály életét osztályfőnökként is egyengette.


Részt vett az iskolai hagyományápolásban (Lóránt József volt testnevelő tanárunk emlékkiállításának rendezése), a legjobb sportoló és a legsportosabb osztály címért folyó versenyben a teljesítmények folyamatos nyilvántartásában és értékelésben.A tanár úr utolsó kézilabda csapata. Köszönet a fényképért Bende Szabinának!

 
 

2007-ben nyugdíjba vonult kollégáink körében.


Emlékét kegyelettel megőrizzük.Tantestületi csoportkép 1996, Cséka tanár úr a fotó bal oldalán látható.

Új honlapunk az Egységes Digitális Információs Rendszerben

Money Tours

Órarend

Facebook

Pénziránytű Bázisiskola

Határtalanul programok

Office 365 - Microsoft Teams

Digitális iskola - KRÉTA

Poszeidon iratkezelő rendszer

Fogyasztóvédelmi iskola

Adatok - elérhetőségek

Menza

Győri SZC honlapja

Videó a Barossról

Boldog Iskola cím

ICDL-vizsgaközpont

Partnerintézményi cím

50 óra közösségi szolgálat

Iskolapolgár archívum


Diákok, tanárok, adminisztratív-technikai munkatársak, életpályák!

A jövő közgazdásza

Eredményeink

Nemzetközi pályázatok

Iskolánk a Facebookon

Diákönkormányzat

120. évforduló

Sajtószoba

Our school - Unsere Schule

Impresszum

Honlapszerkesztő:
Mészáros Eszter

Honlapunkkal kapcsolatos véleményeket ill. anyagokat várunk a következő címen:
meszaroseszter75
gmail.com

Statisztika

Oldalainkat eddig
7159458 látogató
tekintette meg.

Ebben az évben: 83900
Ebben a hónapban: 22025
Ezen a napon: 322

LKW WALTER