Kéthetes szakmai gyakorlaton Milánóban

2022.07.24.
FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Nyomtatás Keresés Vissza
Kéthetes szakmai gyakorlaton Milánóban
Június 15-én reggel hét óra előtt diákok, tanárok, hozzátartozók gyülekeztek az iskola előtt. 19 diák és két kísérőtanár indult Milánóba két hét szakmai gyakorlatra.

 


A 12 órás buszút után fáradtan, de lelkesen pihent le a csapat. A szállás tipikus ifjúsági diákszállás volt, ahonnan egy órás utazással lehetett eljutni Milánó központjába, illetve azokba a hotelekbe, ahol a diákok dolgoztak.
Figyelembe véve Milánó nagyságát ez az utazási idő átlagosnak mondható.
 A diákok három különböző helyen dolgoztak. Két csoport két különböző hotelben, egy pedig gyakorlatilag helyben, a szervező cégnél. A hotelekben a délelőttös csapat megismerkedett a reggeliztetéssel és a szobaasszonyi feladatokkal. A délután során pedig a recepcióban dolgoztak. Jó lehetőség volt az angol nyelv használatára, más munkakultúra megismerésére, bár maga a munka néha nehezebb volt a vártnál.
Utóbbiért némileg kárpótlás volt, hogy a helyi dolgozók házi finomságokkal kedveskedtek diákjainknak.
 A harmadik csoport, amely a szervező cégnél dolgozott, gyakorlatilag a következő csoportok érkezését készítette elő.
A hétvégére szervezett kirándulás során ízelítőt kaptak diákjaink Milánó nevezetességeiből, az olasz kultúra sajátosságaiból. Utóbbira jó példa a fagylalt, a fantasztikus kávé, a tengeri ételek, no meg a közlekedési sztrájk, amiből három is volt a két hét alatt.
 

Összességében elmondható, hogy „tanári” szemmel nézve nehéz, de hasznos és élménydús 15 nap volt. Köszönet a diákoknak a fegyelmezett, a felmerülő nehézségekkel szemben türelmes, érett magatartásukért.

Hirholcz Ákos közgazdász tanár

További képek ITT tekinthetőek meg.
 

Gyógypedagógus állás

Takarítói állás

Órarend

Tanévkezdési információk

Facebook

Pénziránytű Bázisiskola

Határtalanul programok

Office 365 - Microsoft Teams

Digitális iskola - KRÉTA

Poszeidon iratkezelő rendszer

Fogyasztóvédelmi iskola

Adatok - elérhetőségek

Menza

Győri SZC honlapja

Videó a Barossról

Boldog Iskola cím

ECDL-vizsgaközpont

Partnerintézményi cím

50 óra közösségi szolgálat

Iskolapolgár archívum


Diákok, tanárok, adminisztratív-technikai munkatársak, életpályák!

A jövő közgazdásza

Eredményeink

Nemzetközi pályázatok

Iskolánk a Facebookon

Diákönkormányzat

120. évforduló

Sajtószoba

Our school - Unsere Schule

Impresszum

Honlapszerkesztő:
Mészáros Eszter

Honlapunkkal kapcsolatos véleményeket ill. anyagokat várunk a következő címen:
meszaroseszter75
gmail.com

Statisztika

Oldalainkat eddig
6953340 látogató
tekintette meg.

Ebben az évben: 207319
Ebben a hónapban: 6515
Ezen a napon: 504

LKW WALTER