Határtalanul 2021

2021.10.10.
FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Küldés e-mailben Nyomtatás Keresés Vissza
Határtalanul 2021
A Határtalanul program keretében szeptember 26-án, vasárnap este érkeztek Győrbe a székelyudvarhelyi partneriskola (Benedek Elek Pedagógiai Líceum) tanulói és kísérő tanárai.

 


Iskolánkban hétfő délelőtt Bertháné Hári Gabriella igazgató asszony köszöntötte vendégeinket. Ezt követően megismertettük velük városunk nevezetességeit és főbb helyszíneit. A program keretében a környezet védelme érdekében is tettünk, szemetet gyűjtöttünk a Rába partján. Ezután felsétáltunk a Püspökvárba, ahonnét csodálatos panoráma tárult elénk. Késő délután szabad program következett, melynek keretében az erdélyi diákok felfedezték  városunk adta kikapcsolódási lehetőségeket.
 

A következő naptól a székelyudvarhelyi diákok és egy néhány fős győri csapat közösen kirándult a környék tájain.
 
 
Kedden a festői szépségű Dunakanyarba látogattunk. Megtekintettük az Esztergomi Bazilikát és a Királyi Palotát Visegrádon. A nap végén kipróbáltuk a visegrádi bobot is, melyet nagyon élveztünk.
 

Szerdán Budapestre látogattunk, itt először a Budai vár néhány építészeti remekét tekintettük meg, köztük a Mátyás templomot és a Halászbástyát, melyek pályázati témánkhoz különösen kapcsolódtak, majd a Sziklakórházba látogattunk, amely egy a föld alatt megbúvó, sziklákba vájt, nehéz történelmi időkben igazi kórházként működő hely, ma múzeum. Napunk zárásaként hajós városnézésen vettünk részt.
 
 
Csütörtökön sajnos a délelőtti időjárás nem kedvezett nekünk, így a tervezett eplényi libegőzést ki kellett hagyni, a cseszneki várat is csak röviden tekintettük meg, de más programokkal vigasztalódhattunk. Először Tihanyba látogattunk, megtekintettük a Balatont, a szép tájakat, meghallgattuk a visszhangot, és Tihany fő nevezetességét, az apátságot is megtekintettük. Itt idegenvezetőnknek hála valóban sokat megtudhattunk az apátság történetéről és a bencés szerzetesek életéről. A nap folytatásaként Veszprémbe látogattunk, és bejártuk a történelmi belvárost, a vár környékét.


Pénteken a partneriskola tanulói kora hajnali indulással hazautaztak, de reméljük hamarosan folytathatjuk a közös programokat.

Fényképalbumunk a Facebook-on érhető el.

Nagy Barbara és Szaló Annamária oktatók,
Határtalanul-programfelelősök

Új honlapunk az Egységes Digitális Információs Rendszerben

Money Tours

Órarend

Facebook

Pénziránytű Bázisiskola

Határtalanul programok

Office 365 - Microsoft Teams

Digitális iskola - KRÉTA

Poszeidon iratkezelő rendszer

Fogyasztóvédelmi iskola

Adatok - elérhetőségek

Menza

Győri SZC honlapja

Videó a Barossról

Boldog Iskola cím

ICDL-vizsgaközpont

Partnerintézményi cím

50 óra közösségi szolgálat

Iskolapolgár archívum


Diákok, tanárok, adminisztratív-technikai munkatársak, életpályák!

A jövő közgazdásza

Eredményeink

Nemzetközi pályázatok

Iskolánk a Facebookon

Diákönkormányzat

120. évforduló

Sajtószoba

Our school - Unsere Schule

Impresszum

Honlapszerkesztő:
Mészáros Eszter

Honlapunkkal kapcsolatos véleményeket ill. anyagokat várunk a következő címen:
meszaroseszter75
gmail.com

Statisztika

Oldalainkat eddig
7159586 látogató
tekintette meg.

Ebben az évben: 84028
Ebben a hónapban: 22153
Ezen a napon: 450

LKW WALTER