Rendhagyó osztályfőnöki óra - 11. A

A Magyar Parasport Napja február 22. Az elnevezés a görög "para" szóból származik, tehát "Mellékolimpia"-t jelent. A paralimpiai játékok testi és értelmi fogyatékosok, sérültek számára rendezett nemzetközi sportversenyek az olimpiai játékok mintájára.
A kerekesszékesek első versenyeit 1948-ban, az olimpiával párhuzamosan rendezték. 1960-tól vált rendszeressé a Fogyatékosok Világjátéka. 1992-től szervezetileg összekapcsolták az olimpiával, és annak a helyszínén, három héttel annak vége után rendezik meg. Az első téli paralimpiai játékokat 1976-ban rendezték Svédországban.
A parasport ünnepe nem csak a test, de a lélek napja is, úgynevezett "Lélekmozgató nap", hiszen megtanítja, hogyan bánjunk a valamilyen testi hiányossággal született embertársunkkal. Együttérzést, szeretetet, akaraterőt és összetartást jelent ez a nap.
A Parasport Napját idén digitális úton szervezte meg iskolánk. Így is sok színes programban volt részünk:
- Lehetőségünk volt több ajánlott dokumentumfilm közül egyet megnézni, utána a filmről megoszthattuk a Teams felületen a véleményünket, gondolatainkat.
- Testnevelés órán csak a lábunk segítségével le kellett rajzolnunk az óvodai jelünket, egy virágot, majd megpróbáltuk leírni saját nevünket. Ez a feladat segített beleképzelni magunkat egy testi fogyatékkal rendelkező ember mindennapjaiba.
- Egy rendhagyó osztályfőnöki óra alkalmából az Európa-bajnoki bronzérmes parataekwandóssal, D. Kiss Zoltánnal beszélhettünk a parasportról. Megosztotta velünk a minden napi életét és betekintést nyerhettünk a parasportolók világába is. A hallottak alapján tudatosult bennünk, hogy kitartással mennyi mindent el lehet érni.
Az óra végén egy kvízben is játszhattunk, ahol felmérhettük tudásunkat az elhangzottakról.
Köszönjük szépen Máté Bernadett tanárnőnek, hogy megszervezte a rendhagyó osztályfőnöki órát.
Köszönjük szépen Máté Bernadett tanárnőnek, hogy megszervezte a rendhagyó osztályfőnöki órát.
Csordás Dóra
11. A


