Rendhagyó osztályfőnöki óra - 11. A

2021.03.31.
FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Küldés e-mailben Nyomtatás Keresés Vissza
Rendhagyó osztályfőnöki óra - 11. A
A Magyar Parasport Napja február 22.  Az elnevezés a görög "para" szóból származik, tehát "Mellékolimpia"-t jelent. A paralimpiai játékok testi és értelmi fogyatékosok, sérültek számára rendezett nemzetközi sportversenyek az olimpiai játékok mintájára.A kerekesszékesek első versenyeit 1948-ban, az olimpiával párhuzamosan rendezték. 1960-tól vált rendszeressé a Fogyatékosok Világjátéka. 1992-től szervezetileg összekapcsolták az olimpiával, és annak a helyszínén, három héttel annak vége után rendezik meg. Az első téli paralimpiai játékokat 1976-ban rendezték Svédországban.

A parasport ünnepe nem csak a test, de a lélek napja is, úgynevezett "Lélekmozgató nap", hiszen megtanítja, hogyan bánjunk a valamilyen testi hiányossággal született embertársunkkal. Együttérzést, szeretetet, akaraterőt és összetartást jelent ez a nap.

A Parasport Napját idén digitális úton szervezte meg iskolánk. Így is sok színes programban volt részünk:
  • Lehetőségünk volt több ajánlott dokumentumfilm közül egyet megnézni, utána a filmről megoszthattuk a Teams felületen a véleményünket, gondolatainkat.
  • Testnevelés órán csak a lábunk segítségével le kellett rajzolnunk az óvodai jelünket, egy virágot, majd megpróbáltuk leírni saját nevünket. Ez a feladat segített beleképzelni magunkat egy testi fogyatékkal rendelkező ember mindennapjaiba.
  • Egy rendhagyó osztályfőnöki óra alkalmából az Európa-bajnoki bronzérmes parataekwandóssal, D. Kiss Zoltánnal beszélhettünk a parasportról. Megosztotta velünk a minden napi életét és betekintést nyerhettünk a parasportolók világába is. A hallottak alapján tudatosult bennünk, hogy kitartással mennyi mindent el lehet érni.
Az óra végén egy kvízben is játszhattunk, ahol felmérhettük tudásunkat az elhangzottakról. 

Köszönjük szépen Máté Bernadett tanárnőnek, hogy megszervezte a rendhagyó osztályfőnöki órát.

Csordás Dóra
11. A


 

Alapítványi 1%

Felvételi tájékoztató

Órarend

Facebook

Office 365 - Microsoft Teams

Digitális iskola - KRÉTA

Poszeidon iratkezelő rendszer

Fogyasztóvédelmi iskola

Adatok - elérhetőségek

Menza

Győri SZC honlapja

Videó a Barossról

Boldog Iskola cím

ECDL-vizsgaközpont

Tudatos pénzügyi nevelés

Partnerintézményi cím

50 óra közösségi szolgálat

Iskolapolgár archívum


Diákok, tanárok, adminisztratív-technikai munkatársak, életpályák!

A jövő közgazdásza

Eredményeink

Nemzetközi pályázatok

Iskolánk a Facebookon

Diákönkormányzat

120. évforduló

Sajtószoba

Our school - Unsere Schule

Impresszum

Honlapszerkesztő:
Mészáros Eszter

Honlapunkkal kapcsolatos véleményeket ill. anyagokat várunk a következő címen:
meszaroseszter75
gmail.com

Statisztika

Oldalainkat eddig
6557730 látogató
tekintette meg.

Ebben az évben: 86033
Ebben a hónapban: 8432
Ezen a napon: 390

LKW WALTER