Pónya László (1931-2021)

2021.06.30.
FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Küldés e-mailben Nyomtatás Keresés Vissza
Pónya László (1931-2021)
(Aki soha nem parancsolt, mégis tudott hatni.) 
 
 
Pónya László iskolánk magyar-történelem szakos tanára volt 1973-tól 1991-ig. Igazgatóhelyettesi teendőket látott el akkor is, amikor még a később önállóvá lett kereskedelmi tagozat hozzánk tartozott. Sokáig volt az osztályfőnöki munkaközösség vezetője is.


Pályáját falusi általános iskolai tanítóként kezdte, később igazgató lett. Ezek az évek örök emlékként rögzültek benne. A sokoldalú teendők nem rombolták szét sem idegzetét, sem igyekezetét. Büszkeség nélkül, örömmel emlékezett erre az időszakra is. Régi vágya teljesült akkor, amikor magyar-történelem szakon végzett az ELTE-n, így középiskolában folytathatta a tanítást.
 


1985-ös tanári csoportképen.

Ám igazgatóhelyettesi megbízatása korántsem okozott olyan örömöt, elégedettséget számára, mint azt sokan hinnék. Igazi énje a katedrán eltöltött tevékenységében bontakozott ki. Ez illett hozzá, hogy egyszerű tanárként ,,ültessen-oltson". Ha tehette volna, inkább csak ezt műveli. Azonban az élet nem kínálgat, hanem parancsol. Ez a felismerés őt nem tette áldozattá - köszönhetően előnyös emberi vonásainak -, az emberszeretet és az ember megbecsülése, a lelkiismeretes feladatvállalás győztek benne. Ezért tudta megőrizni szinte örökifjú vonásait, fiatalos mozgását és bizakodó hitét. Ilyen volt családfőként is.

A megérdemelt nyugdíjas évek jelentős hányadát a helyi evangélikus hitközség iskolája javára fordította, ahol oktató-nevelő munkája mellett jó tanácsadóként is szolgált.

Mélyen vallásos, hívő családban nevelkedett és élt, akik ismerték, biztosan tapasztalhatták szelíd, segítőkész magatartását. Mindig magam előtt látom: soha nem ráncolta össze homlokát, kifogyhatatlan életderűje, emberszeretete, kiváló ráérzései elősegítették, hogy képes volt hatni.

Amíg a járványhelyzet engedte, látogatta iskolánk nyugdíjasainak rendezvényeit, ahol jól érezte magát.Karácsonyi ünnepélyen 2015-ben.

Kedves Laci, sokunknak hiányzol, emléked megőrizzük.
 
Takács Zoltán
nyugdíjas kolléga

Bankszámlaszám megadása

Akik ösztöndíjat kapnak, részükre a tájékoztató
IDE kattintva tölthető le.

Órarend

Facebook

Felvételi tájékoztató

Pénziránytű Bázisiskola

Office 365 - Microsoft Teams

Digitális iskola - KRÉTA

Poszeidon iratkezelő rendszer

Fogyasztóvédelmi iskola

Adatok - elérhetőségek

Menza

Győri SZC honlapja

Videó a Barossról

Boldog Iskola cím

ECDL-vizsgaközpont

Partnerintézményi cím

50 óra közösségi szolgálat

Iskolapolgár archívum


Diákok, tanárok, adminisztratív-technikai munkatársak, életpályák!

A jövő közgazdásza

Eredményeink

Nemzetközi pályázatok

Iskolánk a Facebookon

Diákönkormányzat

120. évforduló

Sajtószoba

Our school - Unsere Schule

Impresszum

Honlapszerkesztő:
Mészáros Eszter

Honlapunkkal kapcsolatos véleményeket ill. anyagokat várunk a következő címen:
meszaroseszter75
gmail.com

Statisztika

Oldalainkat eddig
6659584 látogató
tekintette meg.

Ebben az évben: 187887
Ebben a hónapban: 19216
Ezen a napon: 726

LKW WALTER