I. hely a Pátriánk versenyen!

2019.04.14.
FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Küldés e-mailben Nyomtatás Keresés Vissza
I. hely a Pátriánk versenyen!
Akárcsak az előző években, idén februárban is megrendeztük iskolánkban a Győr-vetélkedőt. A hagyományokhoz híven a kilencedikesek mérték össze tudásukat: ki ismeri jobban szűkebb pátriánkat. A verseny nem titkolt célja, hogy diákjaink, akik életükből 4-5 évet ebben a városban töltenek, minél jobban megismerhessék azt a történelmi és kulturális közeget, amiben tanulnak.

 

Mint tavaly, most is több előzetes feladatot oldottak meg a versenyzők: győri legendákkal ismerkedtek, jelentős helyi polgárok életművét tanulmányozták, tablókat készítettek. A szóbeli fordulón nem maradtak el a már klasszikus versenyszámok: az idegenvezetés, a képfelismerés és a villámkérdések sem. Nagy örömünkre szolgált, hogy a csapatok az idén valóban komolyan vették feladataikat, bár az nagyon sajnálatos, hogy csak kevesen járják igazán nyitott szemmel városunk utcáit. A verseny első helyezettje a 9. C osztály lett (Bodó Réka, Göncz Réka és Krenner Kitti), így közülük ketten is indulhattak  a városi versenyen.

Örvendetes, hogy a magasabb évfolyamba járó diákjaink közül is egyre többeket vonz a helytörténet, a honismeret. A városi versenyre idén szinte egy fél osztálynyi tanuló készült fel, közülük válogattuk ki az induló csapatok tagjait.

A városi „Pátriánk” helytörténeti vetélkedőn a Barosst két csapat is képviselte. A fordulót március 14-én a Kossuth-középiskolában rendezték meg, ahol a Bolla Karolina 13. C, Polgárdi Anna 12. C és Sulyok Eszter 12. C osztályos diákokból álló csapatunk az I. helyezést érte el, míg másik csapatunk, melynek tagjai Bodó Réka 9. C, Horváth Klaudia 9. A és Pardavi Dalma 9. A osztályos tanulók voltak, csupán pár ponttal csúszott le a dobogóról, s így a szép 4. helyet szerezte meg.
A felkészítő tanárok Szabóné Mészáros Márta és Mihalikné Diószegi Enikő voltak.

Gratulálunk a versenyzőknek, akik azt mondták, még többet szeretnének tudni Győrről, ezért jövőre is megmérettetik magukat. Reméljük, sokan csatlakoznak majd hozzájuk!

Az iskolai versenyről készült fényképek Facebook-oldalunkon érhetőek el. Kattintás IDE!
 


Órarend

ÉRETTSÉGI UTÁNI SZAKKÉPZÉS NAPPALI ÉS ESTI TAGOZATON!

Szakképzés (2019-2020)

Szeptemberben induló képzések nappali és esti tagozaton!
Információ a képre kattintva érhető el.
 

Facebook

Fogyasztóvédelmi iskola

Boldog Iskola cím

Digitális iskola - E-napló

Poszeidon iratkezelő rendszer

Menza

Adatok - elérhetőségek

Bázisintézményi cím

ECDL-vizsgaközpont

Tudatos pénzügyi nevelés

Partnerintézményi cím

50 óra közösségi szolgálat

Iskolapolgár archívum


Diákok, tanárok, adminisztratív-technikai munkatársak, életpályák!

A jövő közgazdásza

Eredményeink

Nemzetközi pályázatok

Iskolánk a Facebookon

Diákönkormányzat

120. évforduló

Sajtószoba

Our school - Unsere Schule

Impresszum

Honlapszerkesztő:
Mészáros Eszter

Honlapunkkal kapcsolatos véleményeket ill. anyagokat várunk a következő címen:
meszaroseszter75
gmail.com

Statisztika

Oldalainkat eddig
6070560 látogató
tekintette meg.

Ebben az évben: 261191
Ebben a hónapban: 18080
Ezen a napon: 840

LKW WALTER