A 2011-2012-es tanév diáksikerei
Implom József helyesírási verseny
Országos 3. hely, megyei 1. hely: Takács Dzsenifer 12. C (Felkészítő tanár: Takács Klára)
Megyei 7. hely: Édel Klaudia 10. C (Felkészítő tanár: Takács Klára)

Elnököltünk EU-vetélkedő
Országos 3. hely, regionális 1. hely: Giczi Róbert, Kállai Marcell, Németh Anett, Tormási Cintia 12. D
(Felkészítő tanár: Bertháné Hári Gabriella)

Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny
Országos 4. hely, Sátoraljaújhely város által alapított „Széphalom” emlékplakett: Kovács Evelin 13. D
(Felkészítő tanár: Kajtár Erzsébet)
Megyei 3. hely: Csordás Kitti 13. D (Felkészítő tanár: Kajtár Erzsébet)

Szakmai Előkészítő Érettségi Tantárgyak Versenyének országos döntője - üzleti gazdaságtan
 
Helyezés Tanuló Osztály Felkészítő tanár
5. Bors Angyalka 13. C Molnár Melinda
15. Borbély Bianka 13. C Molnár Melinda
19. Farkas Regina 13. C Molnár Melinda
23. Élő Orsolya 12. B Illés Ibolya
27. Bors Adrienn 12. B Illés Ibolya
28. Csáktornyai Vivien 13. C Molnár Melinda

Országos Keleti Károly Levelezős Közgazdasági Verseny
Országos 5. hely: Borsó Mónika, Farkas Regina, Turó Zsanett 13. C (Felkészítő tanár: Dr. Lázár Piroska)

Illemtan-verseny
Országos 5. hely: Herenkovics Dóra, Németh Evelyn, Parcsami Alexandra 11. C
(Felkészítő tanárok: Molnár Gáborné, Mihalikné Diószegi Enikő)

Pénzügyi-számviteli ügyintézők Országos Szakmai Tanulmányi Versenye
 
Helyezés Tanuló Osztály Felkészítő tanár
11-14. Borsos Kinga

Szentmihályi Réka
13. B

13. E
Ács Gabriella
Faragóné Major Anikó
Görögné Horacsek Melitta
Horváth Linda, Illés Ibolya
Molnár Melinda, Wally Eszter

13 tanuló mentességet kapott az OKJ-s vizsga Számítógépes programcsomag használata moduljának letétele alól.
 
Baross Közgazdasági Verseny
 
Helyezés Tanuló Osztály Felkészítő tanár
1. Csöndör Mónika, Hack Ádám,
Szabados Fanni
11. D Wally Eszter
 
A Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakképző Iskola és Kollégium által szervezett történelmi vetélkedő a a rozgonyi csata 700. évfordulójának emlékére
Megyei 3. hely: Csöndör Mónika, Hack Ádám, Sebestyén Alexandra 11. D
(Felkészítő tanár: Szabóné Mészáros Márta)

Történelemverseny a Horthy-korszakról (Sopron)
 
Tanulók Osztály Hely Felkészítő tanár
Giczi Róbert
Kállai Marcell
Németh Anett
12. D 1. Sebestyénné Nagy Csilla
Balogh Loretta
Kiss Klaudia
Kurali Evelin
11. D 2. Szabóné Mészáros Márta

Galgóczi Erzsébet Városi Könyvtár és a Gyárvárosi és Szabadhegyi Közoktatási Főigazgatóság Szabadhegyi Magyar-Német Középiskolája által meghirdetett prezentációs verseny
Városi 2. hely: Foltányi Dorina, Varga Loretta Veronika 12. D (Felkészítő tanár: Bertháné Hári Gabriella)

Pátriánk vetélkedő
Városi 4. hely: Chroméj Renáta, Hermann Brigitta és Horváth Júlia
(Felkészítő tanáraik: Mihalikné Diószegi Enikő és Szabóné Mészáros Márta)

Magyarország a török hódítás korában vetélkedő

 
Név Osztály Hely Felkészítő tanár
Foki Melinda
Gerencsér Fanni
Harang Angéla
11. A városi 7. Bertháné Hári Gabriella
Angyal Ramóna
Pozsgai Dominika
Tóth Zsanett
9. B városi 10. Takács Klára

Vakegér és GeoLearn internetes vaktérképes verseny
Megyei 5. hely: Németh Annamária 11. C (Felkészítő tanár: Szabóné Mészáros Márta)

Szakmák az EU-ban Iparkamarai verseny
Városi 2. hely: Kovács Mónika, Kuti Lilla és Szekér György (Felkészítő tanár: Szabóné Mészáros Márta)

Megyei matematika verseny

Szakközépiskola I. kategória (9-10. évfolyam)
 
Név Osztály Hely Felkészítő tanár
Varga Péter 10. D 2. Varga Erika
Markotics Boglárka 10. D 6. Varga Erika
Bődi Bálint 11. D 7. Varga Erika

 Szakközépiskola II. kategória (11-12. évfolyam)
 
Név Osztály Hely Felkészítő tanár
Földi Adrienn 13. D 3. Varga Erika
Csordás Kitti 13. D 6. Varga Erika
Ferenczy Éva Gabriela 12. D 9. Erdősné Lévai Rita, Varga Erika
 
GORDIUSZ matematika verseny
Megyei 1. hely: Ferenczy Éva Gabriela 12. D (Felkészítő tanárai: Erdősné Lévai Rita és Varga Erika)
Országos 10. hely, megyei 3. hely: Molnár Kitti 11. D (Felkészítő tanár: Varga Erika)
A régió (Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megye) eredményességi mutatója alapján a Baross a 3. legeredményesebb iskola lett.

KENGURU matematika verseny
 
Országos
hely
Megyei
hely
Tanuló Osztály Felkészítő tanár
28. 1. Markotics Boglárka 10. D Varga Erika
28. 1. Molnár Kitti 11. D Varga Erika
31. 3. Bődi Bálint 11. D Varga Erika
68. 3. Ferenczy Éva Gabriela 12. D Erdősné Lévai Rita, Varga Erika
47. 1. Földi Adrienn 13. D Varga Erika
78. 4. Csordás Kitti 13. D Varga Erika

AIDS-verseny
Megyei 3. hely: Kovács Mónika, Kovács Nóra, Nagy Petra, Sebők Valentina 10. D
(Felkészítő: Botkáné Katona Zita védőnő)

Csecsemőgondozási verseny
Városi 2. hely: Grundtner Patrícia, Kőházi Adrienn, Kuti Lilla 10. D (Felkészítő: Botkáné Katona Zita védőnő)

Elsősegélynyújtási verseny
Városi 2. hely: Kovács Eszter, Lázár Adrienn, Nagy Vivien, Pintér Alexandra, Virág Vivien 11. A
(Felkészítő: Botkáné Katona Zita védőnő)

Oxford Nyelviskola által meghirdetett vetélkedő
Regionális 10. hely: Pénz Dorina 10. C (Felkészítő tanár: Lipiné Fehéregyházi Lilla)
 
Deák Középiskola regionális nyelvi versenye

Angol nyelv
 
Helyezés Kategória Név Osztály Felkészítő tanár
1. 10. évf. NYEK Hontvári Tamás 10. C Lipiné Fehéregyházi Lilla
3. 10. évf. NYEK Süli Krisztina 10. C Lipiné Fehéregyházi Lilla
5. 10. évf. NYEK Dobrovics Lucia 10. C Lipiné Fehéregyházi Lilla
8. 10. évf. normál Pánczél Melinda 10. A Kiss Judit Mária
9. 10. évf. normál Bánfalvi Stella 10. B Lipiné Fehéregyházi Lilla

Német nyelv
 
Helyezés Kategória Tanuló Osztály Felkészítő tanár
3. 9. évf. normál Kovács Zsófia 9. B Pitsch Eszter
3. 10. évf. NYEK Somlai Patrícia 10. C Hirnschallné Rodler Csilla
4. 9. évf. normál Nagy Petra 10. D Pitsch Eszter
6. 9. évf. normál Trombitás Bernadett 10. D Pitsch Eszter
6. 10. évf. normál Tóth Szabolcs 10. B Antal András
6. 10. évf. NYEK Tekler Edina 10. C Hirnschallné Rodler Csilla
7. 9. évf. NYEK Mátyus Zsófia 9. C Antal András, Pitsch Eszter
Böröczki-Rózsa Mariann
8. 9. évf. NYEK Horváth Bianka 9. C Antal András, Pitsch Eszter
Böröczki-Rózsa Mariann
10. 9. évf. NYEK Budai Eszter Zsófia 9. C Antal András, Pitsch Eszter
Böröczki-Rózsa Mariann

Pálffy Középiskola regionális nyelvi versenye
 
Angol nyelv
 
Kategória Tanuló Osztály Helyezés Felkészítő tanár
12. évfolyam,
normál tanterv
Németh Erzsébet 13. D 1. Vidáné Zalka Klára
12. évfolyam,
normál tanterv
Kapuvári Kristóf 12. B 3. Tullner-Németh Eszter
Kiss Judit Mária
12. évfolyam,
normál tanterv
Kovács Evelin 13. D 5. Vidáné Zalka Klára
12. évfolyam,
normál tanterv
Haiczinger Barbara 12. B 6. Tullner-Németh Eszter
Kiss Judit Mária
12. évfolyam,
normál tanterv
Németh Orsolya 13. D 11. Vidáné Zalka Klára
12. évfolyam, NYEK Pénzváltó Laura 12. C 5. Sárik Pál
12. évfolyam, NYEK Szabó Zsanett 12. C 10. Sárik Pál

Német nyelv
 
Kategória Tanuló Osztály Helyezés Felkészítő tanár
12. évfolyam, NYEK Takács Dzsenifer 12. C 1. Orosz Éva
11. évfolyam, NYEK Dubi Adrienn 11. C 3. Orosz Éva
11. évfolyam, NYEK Németh Annamária 11. C 7. Orosz Éva
11. évfolyam, NYEK Magyar Szandra 11. C 8. Orosz Éva
12. évfolyam,
normál tanterv
Makkos Ariella 12. B 3. Hirnschallné Rodler Csilla
12. évfolyam,
normál tanterv
Bors Adrienn 12. B 7. Hirnschallné Rodler Csilla

Osztrák vers ünnepe
 
Helyezés Kategória Név Osztály Felkészítő tanár
1. hely Próza Csordás Korinna 9. D Gárvány Hajnalka
2. hely Próza Farkas Nikolett 12. D Hirnschallné Rodler Csilla
2. hely Kéttannyelvű Plózer Alexandra 13. D Orosz Éva
3. hely Anyanyelvi Ferenczy Gabriella 12. D Gárvány Hajnalka

Táncsics Mihály Gimnázium idegen nyelvi versenye
Megyei 1. hely: Varga Borbála 9. D (Felkészítő tanár: Sárik Pál)
Megyei 2. hely: Popper Vivien 9. D (Felkészítő tanár: Sárik Pál)
Megyei 2. hely: Szabó Rebeka 10. D (Felkészítő tanár: Pápai Judit)
 

NYELVVIZSGÁK (Lista)
 
  Alap - C Közép - A Közép - C Felső - C
Angol 6 1 9 5
Német 5 4 23
 
SPORT
 
Lány röplabda Helyezés
Alapfok (serdülők) 2. hely
Alapfok (VI. kcs.) 2. hely
Diákolimpia (V. kcs.) megyei 2. hely
Diákolimpia (VI. kcs) megyei 2. hely, országos elődöntőben 2. hely
Pálffy-kupa 1. hely
Kossuth-kupa 1. hely
Baross-kupa 1. hely
Deák-kupa 2. hely
Kladno (Csehország) 2. hely
Révai-kupa 3. hely
 
Lány labdarúgás Helyezés
Alapfokú városi bajnokság 1. hely
Őszi sportnap 2. hely
Szentiváni kupa 3. hely
II. Baross-kupa 2. hely
Varga emléktorna 1. hely
Ricsajok-kupa 4. hely
Celldömölki kupa 5. hely
Bercsényi-kupa 1. hely
TD-minikupa 1. hely

Négy játékos igazolt sportoló lett.
 
Lány kézilabda Helyezés
Baross-kupa 2. hely
Forrás : http://www.barossgyor.hu